Lotyšsko

Lotyšsko
Informace k vybraným zemím

Lotyšsko

Zavedení mýta

Na základě informací obdržených od Ministerstva dopravy Lotyšské republiky tímto informujeme o zavedení mýta na území Lotyšské republiky, které je zavedeno od 1. července 2014.

Mýto je vybíráno na některých úsecích silnic první třídy (viz mapa), s výjimkou jejich přejetí a kruhových objezdů. Poplatek je vybírán u vozidel provozujících nákladní dopravu a jejich kombinací s maximální povolenou hmotností nad 3,5 tuny. Výše poplatku za použití silnic je pak stanovena na základě doby strávené na území Lotyšské republiky, na počtu náprav a emisní normě motoru vozidla (viz tabulka poplatků).

Poplatek je možno zaplatit prostřednictvím internetu na: www.lvvignette.eu nebo v hotovosti či platební kartou na pobočkách sdružení „Road Traffic Safety Directorate“. Poplatek lze rovněž uhradit na čerpacích stanicích následujících společností: „VIRŠI-A”, „LUKoil Baltija R” a  „Statoil Fuel & Retail Latvia” a rovněž na hraničních přechodech Terehova a Grebņeva.

V případě nezaplacení poplatku bude příslušnými kontrolními orgány udělena pokuta ve výši 120 EUR. Při částečné úhradě poplatku pak bude stanovena pokuta ve výši 40 EUR.Zpět na výpis článků