Nový terminál Sever 2 se pro cestující otevře v polovině ledna 2006

 

Odbavovací budova terminálu Sever 2 na mezinárodním letišti Praha - Ruzyně, estakáda a další návazné stavby projektu EUropa jsou krátce před dokončením. Aby letiště zajistilo maximální plynulost provozu, kvalitu odbavení i rozložení letů mezi "starým" terminálem Sever 1 a nově postaveným areálem Sever 2, plánuje již nyní provozní změny. K průběžnému zprovoznění terminálu Sever 2 dojde ve druhé polovině ledna 2006 a postupně, během týdne, do něj budou převedeny všechny lety do destinací na území států, které zahrnuje Schengenský prostor.

Od 17. ledna 2006  bude do terminálu Sever 2 převedeno odbavení linek ČSA, Alitalia, KLM a Air France, tedy lety Sky teamu do zemí Schengenského prostoru. Výjimkou budou lety do Bruselu, Kodaně a Helsinek, které prozatím budou  odlétat a přilétat do „starého“ terminálu Sever 1.

Od 24. ledna 2006, kdy odbavovací režim přejde do plného provozu, pak budou také lety do Bruselu, Kodaně a Helsinek převedeny do terminálu Sever 2 a s nimi všechny ostatní lety všech společností létajících do Schengenských destinací.

Terminál Jih 2 i nadále zůstane určený pro tzv. malé letectví (general aviation) a pro speciální lety.

Plné znění tiskové zprávy státního podniku Letiště Praha


Vytvořeno dne: 7.12.2005