Ministr Pavel Dobeš jednal o PPP projektech

Ministr dopravy Pavel Dobeš dnes jednal na pracovní návštěvě ve Francii se zástupci společnosti Egis o problematice PPP projektů a jejich možnosti využití v České republice. Egis je tamním lídrem v oblasti inženýrství a výstavby infrastruktury.

Jako pilotní projekt byla diskutována možnost PPP při výstavbě části D3, která má spojit Prahu s Českými Budějovicemi. Zástupci Egis poskytli ministrovi dopravy Pavlu Dobešovi své nejlepší zkušenosti na základě svých desetiletých zkušeností s PPP projekty v souvislosti s výstavbou dopravní infrastruktury.

Ministr Pavel Dobeš se během své návštěvy také setkal se svým francouzským protějškem Thierrym Marianim. S ním diskutoval o otázkách TEN-T, PPP projektů, navigačního a družicového systému Galileo a prohloubení vzájemné spolupráce. Zejména v této oblasti ministr Pavel Dobeš poděkoval slovy: “Jsem velmi rád, že nás francouzští kolegové podpořili v otázce stěhování Galilea do Prahy."





Vytvořeno dne: 7.2.2012