Ministr dopravy JUDr. Vít Bárta dnes odvolal ing. Alfreda Brunclíka z funkce generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic ČR.
„S vedením ŘSD jsme v uplynulých týdnech identifikovali řadu úspor jak v oblasti provozních nákladů tak nákladů v oblasti investic, zejména pokud jde o snižování oné americké velkorysosti českých dálničních staveb. Současně mě však bývalý generální ředitel Brunclík neupozornil, že u dvou ze seznamu staveb, které musely být z finančních důvodů pozastaveny, přinese zastavení mimořádně nepříjemné dopady na veřejnost v okolí. V době, kdy je nutno trvat na maximální podpoře veřejnosti pro kroky, které činíme, to pro mě bylo důvodem pro naprostou ztrátu důvěry vůči bývalému panu generálnímu řediteli,“ komentuje své rozhodnutí ministr dopravy Vít Bárta.
Novým generálním ředitelem ŘSD ČR byl současně ing. Jiří Švorc, který má rozsáhlé mnohaleté zkušenosti z oblasti investiční výstavby.
Jiří Švorc se narodil v roce 1961, v letech 1979 -1984 vystudoval České vysoké učení technické. Od roku 1989 působil ve vedoucích funkcích nejprve ve státním projektovém ústavu Brno a od roku 1993 v soukromé sféře ve společnostech ARAL, GLOBUS, OBI Slovensko a ÖMV. Od roku 2008 pracoval externě v oblastech inženýrské činnosti a projektového managementu.
Nově jmenovaný generální ředitel ŘSD se chce zaměřit hlavně na oblast financí a hospodaření.„Prvořadý úkol je zvýšení efektivity vynaložených prostředků do staveb silnic a dálnic v ČR a vytváření úsporných opatření především v oblasti investiční výstavby,“ říká Jiří Švorc.
Jiří Švorc je ženatý a má dvě děti. Hovoří aktivně anglicky, německy a rusky.