Itálie

Itálie
Informace k vybraným zemím

Itálie

Posunutí termínu povinností registrace dopravců odpadů. Termín pro registraci se posouvá na 15.5.2017. Viz přiložené soubory přiložené níže.
 



Velvyslanectví České republiky v Římě upozorňuje, že se v Itálii množí případy řidičů nákladních vozidel, kteří jsou zadrženi z důvodu spáchání trestného činu napomáhání nelegální migraci. Průběh události je u všech případů téměř shodný - v Řecku naloží řidič citrusové plody, nalodí se v řeckém přístavu a během plavby nebo v cílovém přístavu v Itálii je ve vozidle nalezen větší počet uprchlíků. Ve všech případech našla policie ve vozidle speciálně upravený prostor pro převoz lidí, a proto neměla pochybnosti o pachateli. Argumentace řidičů, že o ničem nevěděli, není proto důkazem jejich neviny, protože podle italského trestního práva k naplnění skutkové podstaty trestného činu napomáhání nelegální migraci stačí, že pachatel umožní vstup na území Itálie osobě, která nemá italské občanství nebo oprávnění ke vstupu. Úmysl není třeba prokazovat.

Velvyslanectví České republiky v Římě proto doporučuje, aby řidiči byli při nakládání nákladu a následné cestě maximálně pozorní a jakoukoli podezřelou okolnost okamžitě hlásili místní policii. Je to jediný způsob jak se chránit před problémy s italskými orgány.



Stáhněte si:
Zpět na výpis článků