Velká Británie

Velká Británie
Informace k vybraným zemím

Velká Británie

Postih dopravců, kteří umožní vstup ilegálním přistěhovalcům na území UK - viz příloha

 

Velká Británie – Zavedení silničních poplatků pro nákladní vozidla

Od 1. dubna 2014 dojde k zavedení silničních poplatků na území Velké Británie pro všechna silniční nákladní motorová vozidla nad 12 tun včetně. Poplatky za použití silniční sítě musí být zaplaceny vždy předem.

Dopravci provádějící pravidelné přepravy mohou registrovat svá vozidla a výše uvedené poplatky platit prostřednictvím bankovního účtu. Denní náklady na vozidlo se pohybují v rozmezí 1,70 liber až 10 liber, a to v závislosti na typu vozidla, počtu náprav a jeho hmotnosti. Silniční poplatky mohou být rovněž zaplaceny s předstihem na jednotlivá časová období, tedy na týden, měsíc či rok. Roční poplatky se pak pohybují v rozmezí 85 liber až 1000 liber.

Dopravci provádějící jen občasné přepravy pak mohou zaplatit poplatky za použití silniční sítě on-line prostřednictvím služby „pay and go“ kreditní nebo debetní kartou. K jednorázovým platbám mohou rovněž řidiči využít prodejních míst například na trajektech či čerpacích stanicích, a to v hotovosti či kreditní kartou.

Zaplacení silničního poplatku pak bude moct být zkontrolováno on-line, jak ze strany řidiče, tak dopravce. V případě nezaplacení poplatku bude na místě udělena příslušným orgánem pokuta ve výši 300 liber. V případě nezaplacení pokuty, pak dojde k zadržení vozidla.

Podrobné informace k poplatkům lze nalézt na https://www.gov.uk/government/collections/hgv-road-user-levy nebo po přihlášení na http://www.hgvlevy-info.org.uk, viz originál zprávy v příloze.Stáhněte si:
Zpět na výpis článků