Zpráva velvyslanectví ČR v Bruselu

Zpráva velvyslanectví ČR v Bruselu
Informace k vybraným zemím

Podle sdělení agentury Viapass, která je pověřená realizací projektu zpoplatnění belgických silnic, se s platností od 1. 4. 2016 v celé Belgii zavádí pro nákladní automobily elektronický výběr poplatků spojených s užíváním silnic. Pro nákladní automobily se zavádí povinnost mít nainstalovanou tzv. palubní jednotku (OBU - on board unit), která vypočítává poplatek v závislosti na typu vozidla, emisích a typu použitých cest. Palubní jednotku lze získat na servisních místech na celém území Belgie za 135 € nebo na webové stránce poskytovatele služby www.satellic.be. Více konkrétních informací je k dispozici na: www.viapass.be nebo na adrese contact@viapass.be.

Zpráva velvyslanectví ČR v Bruselu

Podle sdělení agentury Viapass, která je pověřená realizací projektu zpoplatnění belgických silnic,  se s platností od 1. 4. 2016  v celé Belgii zavádí pro nákladní automobily elektronický výběr poplatků spojených s užíváním silnic. Pro nákladní automobily se zavádí povinnost mít nainstalovanou tzv. palubní jednotku (OBU - on board unit), která vypočítává poplatek v závislosti na typu vozidla, emisích a typu použitých cest.

 Palubní jednotku lze získat na servisních místech na celém území Belgie za 135 € nebo na webové stránce poskytovatele služby www.satellic.be.

 Více konkrétních informací je k dispozici na:  www.viapass.be nebo na adrese contact@viapass.be.Zpět na výpis článků