Postup výstavby silnic a dálnic

Postup výstavby silnic a dálnic
16. 7. 2019 15:35:20Pozemní komunikace

Postup výstavby silnic a dálnic

Tento krátký, jednoduchý, ale výstižný průvodce Vám ukáže, co se vlastně od složitě získaného stavebního povolení děje, než projede po nové silnici či dálnici první vozidlo.


Než se nějaká nová stavba v Česku povolí, projde neuvěřitelným, neúnosným, zpravidla daleko více než desetiletým papírovým martyriem českých úřadů a sporů s aktivisty. Resort dopravy teď pracuje na tom, aby se praxe změnila. Lidé potřebují průjezdné Česko, kde je všechno blízko. První krok resortu v podobě novely zákona urychlující výstavbu dopravní infrastruktury už cestu změny ukázal.

Příprava území, zemní práce, zakládání staveb, konsolidace násypů, spodní stavby mostů, vrstvy vozovek, nosné konstrukce, vybavení komunikace. Vše je provázané, jeden krok umožňuje druhý. Každý potřebuje čas. Časová náročnost procesů v příručce je orientační, neboť se liší stavbu od stavby podle velikosti, geologických podmínek či technické náročnosti mostů a konstrukcí. Obraz o věci nicméně dává. Podívejte se, že dálnice a silnice jsou víc než jen prosté lití betonu a asfaltu do prázdného koryta vybagrovaného stroji. 

Stáhněte si:
Zpět na výpis článků