AVÍZO, 13. května: Ministři dopravy zemí V4, Rakouska a Slovinska budou v Praze jednat o zlepšení be

AVÍZO, 13. května: Ministři dopravy zemí V4, Rakouska a Slovinska budou v Praze jednat o zlepšení be
6.5.2016Média a tiskové zprávy

Ministři dopravy členských států Visegrádské čtyřky společně se zástupci Rakouska, Slovinska a Evropské komise budou jednat příští pátek, 13. května, v Praze o bezpečnosti silničního provozu. Jednání bude věnováno zejména organizaci a financování BESIPu, vzdělávání řidičů (zejména těch, kteří přišli o řidičské oprávnění), tématem budou také postihy protiprávního jednání v silničním provozu a koncept objektivní odpovědnosti provozovatele vozidla.

Na společném setkání bude přijata Pražská deklarace, jejímž cílem je snížit počet obětí dopravních nehod na silnicích a spolupracovat při zajišťování bezpečnější mobility občanů.

Společného jednání se zúčastní ministr dopravy Dan Ťok, slovenský ministr dopravy Roman Brecely, polský ministr dopravy Andrzej Adamczyk, slovinský ministr dopravy Peter Gašperšič a maďarský zástupce státního tajemníka László Mosóczi. Za Rakousko se jednání zúčastní vedoucí oddělení bezpečnosti silničního provozu ze Spolkového ministerstva pro dopravu, inovace a technologie, Sabine Kühschelm, Evropskou komisi na jednání zastoupí ředitelka pro inovativní a udržitelnou mobilitu Magda Kopczynska.

Tomuto setkání bude ve čtvrtek 12. května předcházet bilaterální jednání mezi českým a slovenským ministrem dopravy k přeshraničnímu propojení silniční sítě.

Média se mohou zúčastnit podpisu společné deklarace, po kterém bude následovat krátký brífink ministra Ťoka k závěrům jednání.

Fototermín a brífink ministra dopravy Ťoka

Pátek 13. května cca od 11:30

Místo

Hotel Mandarin Oriental, Nebovidská 459/1, Praha 1

Zpět na výpis článků