Další 4 miliardy na dva velké dopravní projekty, příspěvek schválila Evropská komise

Další 4 miliardy na dva velké dopravní projekty, příspěvek schválila Evropská komise
2.4.2019Tiskové zprávy

Modernizace trati Rokycany – Plzeň a obchvat Třince jsou součástí balíčku 25 velkých projektů z deseti členských zemí EU, pro které Evropská komise schválila financování. Na české projekty tak připadne příspěvek ve výši 151 milionů EUR, tedy necelých čtyř miliard korun. Obě stavby již plně slouží veřejnosti, jednalo se formální dovršení náročného schvalovacího procesu.

Další 4 miliardy na dva velké dopravní projekty, příspěvek schválila Evropská komise
O zprovoznění trati v úseku Rokycany – Plzeň jsme informovali již v prosinci 2018. Cesta vlakem z Prahy do Plzně se díky tomuto železničnímu projektu, jehož součástí je nový nejdelší tunel v České republice, zkrátila na 1 hodinu 14 minut.

„Plzeň patří k centrům, které mají být dostupné z Prahy po železnici do jedné hodiny, a k tomu se postupně dostáváme. Dalším cílem je zlepšit spojení s Německem, a to díky plánovanému zvýšení rychlosti mezi Prahou a Mnichovem. Realizaci toto záměru umožní nedávné rozhodnutí spolkového ministra dopravy o povýšení projektu elektrizace a modernizace německé části spojení do nejvyšší priority ve Spolkovém plánu dopravních cest,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Druhým podpořeným projektem je obchvat Třince. Jedenáct kilometrů dlouhý úsek Nebory – Oldřichovice – Bystřice je součástí silnice I/11 a výrazně ulevil obyvatelům města Třinec a obce Vendryně. Obchvat je zároveň významnou trasou propojující Českou republiku se Slovenskem a Polskem.
 
 

Moderní dopravní infrastruktura v ČR s podporou fondů EU

Dopravní infrastruktura v České republice je budována a modernizována významnou měrou za podpory fondů EU. V průběhu posledních jedenácti let bylo prostřednictvím Operačního programu Doprava podpořeno více než 530 projektů, přičemž celkový příspěvek EU od roku 2004 přesahuje 180 miliard korun.
 
Zpět na výpis článků