Další úspěch českého vzdělávání řidičů na mezinárodní scéně

Další úspěch českého vzdělávání řidičů na mezinárodní scéně
7.3.2024Tiskové zprávy

Český projekt Aplikace L17 pro mentory a začínající řidiče získal druhé místo v kategorii Best Road Safety Iniciativ 2023 na světové konferenci CIECA v Dubaji.

Další úspěch českého vzdělávání řidičů na mezinárodní scéně
Aplikaci L 17 pro mentory představilo Ministerstvo dopravy na 56. ročníku setkání této mezinárodní organizace pro řidičské testování.

„Těší nás další uznání našich projektů od světových expertů v oblasti bezpečnosti dopravy, kteří tentokrát ocenili naši aplikaci a promyšlené provazování legislativy s reálnými výzvami, se kterými se setkávají začínající řidiči a jejich mentoři,“ říká ředitel Odboru agend řidičů Ministerstva dopravy Stanislav Dvořák.

Jedním z hlavních cílů Aplikace pro Mentory L17 je dát uživatelům přehledný a logický systém, kterým lze zvyšovat kvalifikaci mladého začínajícího řidiče za podpory svých blízkých - mentorů.

Aplikace L17 nabízí všem zúčastněným komplexní a plnohodnotný experty z Ministerstva dopravy, Policie ČR a Asociace autoškol ČR vytvořený plán, který komplexně, nenuceně a postupně provede mentora i začínajícího řidiče L17 všemi důležitými situacemi v provozu. Jsou to ty, které mohou řidiče nejen na silnici potkat a které budou muset v budoucnu jako samostatný účastník provozu běžně i méně často řešit.

Používání Aplikace L17 je zdarma a vstup do přihlášení je na https://autoskolal17.cz/. Je dostupná pro telefony se systémy Android i iOS.

Tato cena upozorňuje na výjimečné projekty, nápady a aktivity členů CIECA, které podporují bezpečnost silničního provozu, pomáhají zachraňovat životy i snižovat počet zranění na silnicích a zvyšují standardy v jejich vlastních organizacích.

CIECA je mezinárodní organizace sdružující na 41 států a desítky dalších zkušebních, autoškolských a vzdělávacích institucí.


 
Zpět na výpis článků