Děkujeme, že stavíte!

Děkujeme, že stavíte!
8.4.2020Média a tiskové zprávy

Ministr dopravy Karel Havlíček zaměstnancům na stavbách tuzemské dopravní infrastruktury: Děkuji všem, kteří i ve ztížených podmínkách udržují dopravní stavby v chodu. Přinášíme reakci ministra dopravy na aktuální situaci v oblasti dopravního stavebnictví ČR a souhrn bezpečnostních opatření pro stavby.

Děkujeme, že stavíte!
Práce na stavbách za současných podmínek není samozřejmost. Rád bych proto za sebe i náš tým na Ministerstvu dopravy poděkoval všem, kteří i ve ztížených podmínkách udržují dopravní stavby v chodu. Mám na mysli především zaměstnance přímo na staveništích, kteří kromě svých běžných povinností musejí navíc zvládat i bezpečnostní opatření proti šíření nákazy COVID 19. Chráníte tím sebe, své blízké i své okolí. I když to zatěžuje, chci připomenout, jak moc je to důležité.
 
Rekapitulace přijatých bezpečnostních opatření na stavbách vám může pomoci zorientovat se v nelehkých situacích a pracovat ve ztížených podmínkách. Kromě poděkování za jejich dodržování Vám chci slíbit, že i my uděláme maximum pro vaši bezpečnost.  Na silnicích a v omezeních, kde pracujete, budeme vyžadovat a taktéž kontrolovat, aby řidiči jezdili ohleduplně, dodržovali sníženou rychlost a neohrožovali vás při práci, a to nejen v době koronavirové nákazy. 
 
Závěrem mi dovolte vás ujistit, že jako ministr průmyslu i dopravy udělám vše pro udržení zaměstnanosti ve stavebnictví. Rozvoj infrastruktury a stavební ruch musí být jedním z hlavních nástrojů pro restart naší ekonomiky.

Spolu to zvládneme!

Karel Havlíček, ministr dopravy


 
Stáhněte si:
Zpět na výpis článků
Související články