Dlouho očekávaná stavba obchvatu Olbramovic začala, hotovo bude v roce 2023

Dlouho očekávaná stavba obchvatu Olbramovic začala, hotovo bude v roce 2023
13.4.2021Média a tiskové zprávy

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu obchvatu obce Olbramovice na silnici I/3. Nová 3,5 kilometrů dlouhá přeložka výrazně ulehčí život místním obyvatelům a pomůže tranzitní dopravě.

Dlouho očekávaná stavba obchvatu Olbramovic začala, hotovo bude v roce 2023
„Olbramovice jsou v současnosti rozděleny na dvě poloviny, v dopravních špičkách je to o život přes silnici přejít. Obchvat proto přinese úlevu místním, ale také řidičům, kteří po nové silnici Olbramovice bezpečně objedou,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček.

Součástí stavby jsou tři mosty, mimoúrovňová křižovatka, podchod pro pěší a dvě protihlukové stěny o celkové délce 1 200 metrů. Stavba je spolufinancována v rámci Operačního programu Doprava z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

„Během letošního roku zahájí Ředitelství silnic a dálnic ve Středočeském kraji také druhou část obchvatu Mělníka na silnici I/9 a I/16, dálniční obchvat Krupé na D6 a v rámci PPP projektu zahájí konsecionář také 32 kilometrů písecké dálnice D4,“ dodává ministr Havlíček.

Aktuálně je ve výstavbě celkem 216,4 kilometrů silnic, z čehož je 106,4 kilometrů dálnic na zelené louce, 61,7 kilometrů obchvatů měst na silnicích I. třídy a 48,3 kilometrů modernizace D1.


Hlavní trasa
délka: 3,4 km 
kategorie: S 11,5/80
počet stavebních objektů: 68

Zhotovitel: M-Silnice
nabídková cena: 321 mil. Kč bez DPH
předpokládané zprovoznění stavby: 2023
 
Zpět na výpis článků