Do nové soutěže na provoz registru vozidel se přihlásilo pět firem

Do nové soutěže na provoz registru vozidel se přihlásilo pět firem
2.8.2016Tiskové zprávy

Do nové soutěže na provozovatele Centrálního registru vozidel (CRV) se přihlásilo pět firem. Ministerstvo dopravy dnes otevřelo obálky s nabídkami uchazečů, ty nyní podrobně posoudí hodnotící komise. Předložené nabídky slibují úsporu v řádu desítek milionů korun na této IT službě. Nový provozovatel zároveň zajistí i rozvoj systému. Smlouvu s novým provozovatelem chce ministerstvo uzavřít do konce letošního roku.

Zájem o provozování registru vozidel mají společnosti S.ICZ a.s., O2 IT Services s.r.o., OKsystem a.s., AutoCont CZ a.s. a sdružení společností T-Mobile Czech Republic a.s. a COMMIT, spol. s r.o. Formální požadavky splnili všichni uchazeči, nikdo nemusel být vyloučen. Uchazeči předložili nabídkovou cenu za čtyřletý provoz registru. Nabídky přitom naznačují, že stát na pořízení této služby oproti současným nákladům ušetří.

Délka zakázky nebude vymezená pevným časovým obdobím. Její celková cena ovšem nesmí překročit 165 milionů bez DPH. Po dosažení tohoto limitu bude smlouva ukončena. Pokud se stát rozhodne vyměnit dodavatele dříve, bude moci službu vypovědět ve lhůtě 12 měsíců.

„Centrální registr vozidel v minulosti provázela řada problémů a ministerstvo dopravy opakovaně odkládalo soutěž na jeho správce. Proto jsem rád, že jsme připravili transparentní výběrové řízení a definovali, jak by se měl systém vylepšit. Podmínky tendru jsme sladili s požadavky antimonopolního úřadu a doufám, že se nám soutěž podaří úspěšně dotáhnout do konce,“  uvedl ministr Dan Ťok.

Ministerstvo dopravy soutěž na nového provozovatele registru vozidel vypsalo už loni v dubnu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ale zakázku kvůli některým výhradám zrušil. Ministerstvo proto výběrové řízení v červnu vypsalo znovu. V zadávacích podmínkách nové soutěže MD zohlednilo výhrady antimonopolního úřadu k tomu, jak mají být definovány požadavky na vzdělání členů realizačního týmu dodavatele. Nic by tedy již nemělo bránit tomu, aby byla soutěž úspěšně dokončena.

Zpět na výpis článků