Dopravní akce na víkend: Národní den železnice v Plzni a Den otevřené dálnice mezi Časy a Ostrovem

Dopravní akce na víkend: Národní den železnice v Plzni a Den otevřené dálnice mezi Časy a Ostrovem
23.9.2022Tiskové zprávy

V sobotu 24. září se uskuteční hned dvě akce spojené s dopravou. V Plzni můžou milovníci dráhy navštívit Národní den železnice, kde je připravený bohatý program včetně noční show. Ve východních Čechách je pak nachystaný Den otevřených dveří na úseku dálnice D35 mezi Časy a Ostrovem.

Dopravní akce na víkend: Národní den železnice v Plzni a Den otevřené dálnice mezi Časy a Ostrovem
Plzeň se v sobotu 24. září stane „hlavním městem“ všech fanoušků železnice. V areálu depa tamního hlavního nádraží se totiž uskuteční Národní den železnice, který návštěvníky zavede jak do drážní historie, tak nejmodernější současnosti. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program a jedním z vrcholů se stane noční show, v níž se v záři laserů a reflektorů představí ty nejkrásnější vlaky české železnice.
 
Na cestu do Plzně lze využít speciální slevu z jízdného. Nepřetržitou bezplatnou kyvadlovou dopravu mezi plzeňským hlavním nádražím a areálem depa bude zajišťovat souprava složená ze dvou elektrických jednotek RegioPanter.
 
Lidé se mohou těšit také na řadu nostalgických jízd, které budou mít start na plzeňském hlavním nádraží a vyjedou směrem do Dobřan, Nezvěstic, Nýřan, Stodu, Stříbra a Třemošné. V čele nostalgických vlaků se vystřídá celá řada parních lokomotiv: 354.195 Všudybylka, 434.2186 Čtyřkolák, 475.111 Pětasedma nebo 534.0323 Kremák. Ze Slovenska pak dorazí i legendární lokomotiva plzeňské výroby 498.104 Albatros.

Historie i současnost

Areál depa bude rozdělený do tří světů. Svět historie nabídne přehlídku těch nejkrásnějších historických parních, motorových i elektrických lokomotiv. Svět změny ukáže moderní flotilu Českých drah. A konečně Svět zábavy už tradičně nabídne bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi.
 
Večer pak bude patřit exkluzivní světelné show plné historických železničních skvostů. Ta začne na točně muzea ve dvacet hodin a nabídne více než desítku nejen historických exponátů v na míru připraveném scénickém osvětlení a hudbě. Show doprovodí komentář s představením jednotlivých kusů techniky.
 
Podrobný program, včetně jízdního řádu nostalgických vlaků, je na stránkách www.denzeleznice.cz. Na těchto stránkách návštěvníci mohou zakoupit i vstupenky a najdou tu i speciální kód na slevu ve výši 33 % na jízdenku do Plzně.
 
Program je také na webu www.vlakemnavylet.cz. Vstupenky na nostalgické jízdy a Národní Den železnice 2022 v Plzni je možné zakoupit i v e-shopu ČD.
 

Pěšky či na bruslích po nové dálnici

Další dopravní akcí nachystanou na sobotu 24. září je Den otevřených dveří na dálnici D35 v úseku mezi Časy a Ostrovem ve východních Čechách. Návštěvníci zde dostanou jedinečnou šanci vyzkoušet si šest kilometrů právě dokončované dálnice, a to pěšky, na kole, na bruslích či na koloběžce.
 
Také zde je připravený bohatý doprovodný program pro děti i dospělé, včetně volné prohlídky stavby. K vidění bude i ukázka silniční a stavební techniky a vozidel Integrovaného záchranného systému. Vše doprovodí kapela a DJ chybět nebude ani občerstvení.
 
Jediný možný příjezd na Den otevřených dveří je z kruhového objezdu křižovatky Časy připojovací větví na D35 směr Ostrov.
Parkování návštěvníků bude zajištěno na vyhrazené ploše přímo v místě akce.

Přehledný souhrn všech informací najdou zájemci v informačním letáku.


 
Zpět na výpis článků
Související články