Dvě pozice náměstků jsou obsazeny, u dalších dvou míst budou pokračovat výběrová řízení

Dvě pozice náměstků jsou obsazeny, u dalších dvou míst budou pokračovat výběrová řízení
15.5.2020Média a tiskové zprávy

Dvě výběrová řízení ze čtyř na pozice náměstků Ministerstva dopravy mají svůj výsledek. Sekci legislativní a právní povede Jakub Kopřiva, který již na ministerstvu působí, stejně tak Sekci silniční a veřejné dopravy a správních agend bude mít na starost Ladislav Němec, který v pozici náměstka na ministerstvu doposud také působil.

Dvě pozice náměstků jsou obsazeny, u dalších dvou míst budou pokračovat výběrová řízení
„Zbývající dvě místa náměstků vybereme do půlky června, následně bude vedení ministerstva kompletní podle nové organizační struktury a připravené pokračovat v urychlování výstavby, dokončování klíčových infrastrukturních projektů, transparentnosti a efektivnosti veřejných zakázek,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček.

Výběrová řízení budou pokračovat vypsáním druhých kol v příštím týdnu. Vybírat se budou pozice náměstkyň či náměstků v Sekci ekonomické a infrastrukturní a v Sekci nesilniční dopravy a mezinárodních vztahů. 

V červnu by také měl nově vzniknout odbor vodní dopravy, který doplní existující samostatné dopravní odbory v ministerstvu. Na obsazení pozice ředitele odboru vodní dopravy bude následně také vypsáno výběrové řízení. Zřízením se dokončí organizační změny započaté k 1. březnu 2020, kdy byl útvar zabezpečující vodní dopravu vyčleněn jako samostatné oddělení, které bude nyní rozšířeno na odbor. Vodní doprava tak po několika letech bude mít na ministerstvu samostatné organizační pokrytí, tak jako ostatní druhy dopravy.

Nové organizační uspořádání Ministerstva dopravy schválila vláda k 1. březnu letošního roku, smyslem změn bylo produktově uspořádat jednotlivé sekce a zároveň zrušit neobsazené pozice politických náměstků. Počet sekcí ministerstva se snížil z pěti na čtyři. Následně byla vypsána výběrová řízení na obsazení vedení čtyř nově vzniklých sekcí. Kvůli nouzovému stavu a opatřením k zamezení šíření koronaviru se pohovory účastníků opozdily o několik týdnů.
 
Zpět na výpis článků
Související články