Ekonomickou sekci MD povede Lenka Hlubučková

Ekonomickou sekci MD povede Lenka Hlubučková
10.6.2020Média a tiskové zprávy

Třetí ze čtyř výběrových řízení na pozici náměstka či náměstkyně ministra dopravy avizovaných Karlem Havlíčkem po nástupu do čela resortu skončilo úspěšným výběrem kandidáta. Sekci ekonomickou povede dosavadní ředitelka Odboru interního auditu a kontroly Ministerstva dopravy Lenka Hlubučková. Zbývá vybrat náměstka či náměstkyni na pozici Sekce nesilniční dopravy a mezinárodních vztahů, kde má být jasno v příštím týdnu. Zároveň ještě dobíhá výběrové řízení na vedení nově vzniklého odboru vodní dopravy.

Ekonomickou sekci MD povede Lenka Hlubučková
„Lenka Hlubučková vybudovala na Ministerstvu dopravy velmi silný kontrolní mechanismus v pozici ředitelky Odboru interního auditu a kontroly, stejně tak prošla v resortu několika vedoucími pozicemi, proto od ní očekávám, že povede stejně kvalitně i ekonomickou sekci ministerstva,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček.

Nová náměstkyně Lenka Hlubučková vystudovala Technickou univerzitu v Liberci a od roku 2008 pracuje na Ministerstvu dopravy, kde postupně prošla pozicemi vedoucí Oddělení vládní a parlamentní agendy, ředitelka Odboru kanceláře člena vlády a od roku 2017 byla ředitelkou Odboru interního auditu a kontroly.

Nové organizační uspořádání Ministerstva dopravy schválila vláda k 1. březnu letošního roku, smyslem změn bylo produktově uspořádat jednotlivé sekce a zároveň zrušit neobsazené pozice politických náměstků. Počet sekcí ministerstva se snížil z pěti na čtyři. V červnu také vznikl odbor vodní dopravy, který doplní existující samostatné dopravní odbory v ministerstvu.


 
Zpět na výpis článků
Související články