Karel Havlíček se ujal řízení rezortu dopravy

Karel Havlíček se ujal řízení rezortu dopravy
24.1.2020Tiskové zprávy

Místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček se dnes ujal funkce ministra dopravy. Resort mu předal premiér Andrej Babiš za doprovodu odcházejícího ministra Vladimíra Kremlíka. Mezi priority ministra Havlíčka mimo známých cílů v oblasti silničních, dálničních úseků a vodních toků patří rovněž nastavení kontrolních mechanismů u veřejných zakázek, bezproblémový přechod na elektronickou dálniční známku a zavedení jednotné jízdenky v železniční dopravě.

Karel Havlíček se ujal řízení rezortu dopravy
„Nejdu na Ministerstvo dopravy poučovat, ale pomoci. Chci řídit ministerstvo produktově, tedy podle jednotlivých druhů dopravy. Zakázku na elektronickou dálniční známku vypíšeme znovu, zjednodušíme ji a po celou dobu bude probíhat důsledná kontrola, a to u všech veřejných zakázek. Prioritou také bude zprovoznění 21,3 km nových dálnic a 23,5 km silnic I. třídy v letošním roce. V železniční dopravě je jednoznačným cílem, aby cestující v prosinci 2020 používali jednotnou jízdenku One Ticket,“ řekl Karel Havlíček.
 
Ministr Havlíček přijel do budovy ministerstva společně s předsedou vlády Andrejem Babišem. Zde je uvítal odcházející ministr Vladimír Kremlík, který ministru Havlíčkovi předal předávací zprávu, ve které shrnul aktuální agendu Ministerstva dopravy. Ministr Havlíček se společně s premiérem následně setkal i s náměstky a řediteli podřízených organizací.
 
Karel Havlíček vystudoval stavební fakultu ČVUT a poté na Fakultě finančnictví a účetnictví habilitoval na docenta. V akademickém prostředí je hlavně spjatý s Vysokou školou finanční a správní, kde působil jako děkan. Mnoho let vedl Asociaci malých a středních podniků České republiky. 30. 4. 2019 ho prezident republiky jmenoval ministrem průmyslu a obchodu a od 24. 1. 2020 je pověřen i řízením Ministerstva dopravy.
 
Na sociálních sítích můžete ministra Havlíčka sledovat na Twitteru.       
 
 
Zpět na výpis článků
Související články