Klíčová část Pražského okruhu je o krok blíž stavbě, ŘSD může začít vykupovat pozemky

Klíčová část Pražského okruhu je o krok blíž stavbě, ŘSD může začít vykupovat pozemky
17.6.2022Tiskové zprávy

Pokračování Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1 získalo pravomocné územní rozhodnutí. V celé 12,6 kilometru dlouhé trase budoucí dálnice může nyní Ředitelství silnic a dálnic začít vykupovat pozemky a chystat žádost o stavební povolení. Stavba by mohla začít v roce 2024.

Klíčová část Pražského okruhu je o krok blíž stavbě, ŘSD může začít vykupovat pozemky
„Krajský úřad Jihočeského kraje potvrdil právní moc územního rozhodnutí pro dostavbu Silničního okruhu kolem Prahy, konkrétně pro důležitou stavbu 511 od Běchovic k dálnici D1. Na stavbu je již zpracována dokumentace ke stavebnímu povolení a obratem budou zahájeny výkupy pozemků v celé trase,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.
 
Zahájení stavby pokračování Pražského okruhu předpokládá Ředitelství silnic a dálnic v roce 2024. Záležet nyní bude na tom, kdo a jestli případně podá vůči pravomocnému územnímu rozhodnutí žalobu a jaký bude výsledek soudního přezkumu.
 
„Ještě letos do konce června bude rozesláno 367 kupních smluv vlastníkům pozemků. Zároveň bude probíhat kompletní příprava pro podání žádosti o stavební povolení a na podzim budou zahájeny práce na zadávací dokumentaci stavby pro výběr zhotovitele,“ říká generální ředitel ŘSD Radek Mátl.
 
Úsek 511 Běchovice – D1 je součástí postupně realizovaného Pražského okruhu, který patří k nejvýznamnějším dopravním stavbám v České republice. Po svém dokončení vzájemně propojí celkem devět komunikací dálničního typu směřujících z Prahy a spojujících hlavní město s okolními regiony a státy. Zároveň rozvádí jak tranzitní, tak příměstskou dopravu po okraji města.
 

D0 511 Běchovice – D1

 
Hlavní trasa:

délka: 12,6 kilometru
kategorie: D 34,5/100
tunely: Dubeč (232 metrů), Na Vysoké (394 metrů)
 

předpokládané zahájení stavby: 2024
předpokládané zprovoznění stavby: 2027 
Zpět na výpis článků
Související články