Kontrola na Drážní inspekci zjistila vážná pochybení

Kontrola na Drážní inspekci zjistila vážná pochybení
11.11.2014Média a tiskové zprávy

Odborníci Ministerstva dopravy zjistili v rámci řádné veřejnosprávní kontroly na Drážní inspekci několik pochybení. Nejvážnější z nich mohou vést k půlmilionové pokutě a dalším právním krokům z důvodu závažných porušení povinností výkonu funkce vedení podřízené organizace. Kontrola, která probíhala od 8. září do 8. října, byla součástí plánu kontrol, který ministerstvo dopravy schválilo na začátku února. Nyní běží do 18. listopadu lhůta pro případné námitky podané Drážní inspekcí.

„Do té doby mi nepřísluší cokoliv komentovat, nicméně přiznávám zklamání z veřejných prohlášení některých vedoucích pracovníků Drážní inspekce, kteří v průběhu kontroly osočili ministerstvo dopravy z účelovosti a podjatosti. Je vysoce neprofesionální, aby si státní organizace a instituce posílaly vzkazy přes média, zvláště ve chvíli, kdy proces, ke kterému se vyjadřují, nebyl dokončen,“ říká ministr dopravy Antonín Prachař. Po ukončení kontroly bude možné sdělit veřejně jak její nálezy, tak podrobnosti o průběhu kontrolního procesu. Stejně tak bude postupováno v rámci správního řízení vůči Drážní inspekci.

Ministr dále odmítá spekulace, že by impulsem ke kontrole byla opakovaná manažerská selhání současného vedení Drážní inspekce. Cílem těchto dlouho předem plánovaných kontrol je především odhalit pochybení v oblasti hospodaření s veřejnými prostředky. „Státní organizace si musí uvědomit, že veřejné rozpočty nejsou dojnou krávou pro trafikanty. Netrpíme to na Ministerstvu dopravy a nemůžeme to trpět ani u organizací, které ministerstvo řídí,“ dodává Prachař.

Zpět na výpis článků