Letecké memorandum mezi Mongolskem a Českou republikou podepsáno

Letecké memorandum mezi Mongolskem a Českou republikou podepsáno
23.11.2021Tiskové zprávy

Náměstek ministra dopravy Jan Sechter a náměstek Ministerstva silnic a rozvoje dopravy Mongolska, Bat-Erdene Jalavsuren podepsali 23. 11. 2021 memorandum o spolupráci v oblasti civilního letectví. Týká se řízení letového provozu, výcviku pilotů nebo výměny informací v oblasti civilního letectví.

Letecké memorandum mezi Mongolskem a Českou republikou podepsáno
„Zájmem Ministerstva dopravy je podporovat vzájemnou spolupráci a aktivity českých leteckých subjektů se svými mongolskými partnery. Podepsání Memoranda na úrovni ministerstev považujeme za základní stavební kámen budoucí spolupráce. Memorandum tak dává záruku navázání dlouhodobých vztahů, která je v tomto oboru nezbytná,“ říká k tomu náměstek ministra dopravy Jan Sechter.

Memorandum dává základ dlouhodobým budoucím vztahům mezi oběma zeměmi, zejména mezi leteckými subjekty. Zabývá se i nastavením regulací a pravidel v letectví, sdílením zkušeností, vytvářením společných projektů, výcvikem leteckých specialistů, vývojem a výrobou letadel či zajištěním bezpečnosti v oblasti civilního letectví, kde Česká republika patří mezi špičku na mezinárodní úrovni. Podpis dokumentu může napomoci realizaci spolupráce i v dalších oblastech civilního letectví, jakými jsou například řízení letového provozu či rozvoj letecké infrastruktury.

Memorandum navazuje na Dohodou mezi vládou České republiky a vládou Mongolska o leteckých službách podepsanou v Ulánbátaru v roce 2017 s platností od 21. 2. 2020. 
Zpět na výpis článků