Ministerstvo dopravy nesouhlasí se zákazem uzavřít smlouvu s vítězem tendru na provozovatele registr

Ministerstvo dopravy nesouhlasí se zákazem uzavřít smlouvu s vítězem tendru na provozovatele registr
14.8.2015Média a tiskové zprávy

Výběrové řízení na levnější provoz Centrálního registru vozidel je zastaveno a Ministerstvo dopravy nesmí uzavřít smlouvu s vítězem tendru. Rozhodl tak Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který před čtrnácti dny sice zamítl vydat předběžné opatření, nyní však rozhodl opačně. Ministerstvo dopravy podá dovolání proti tomuto rozhodnutí.

 

„Respektujeme rozhodnutí antimonopolního úřadu, i když s ním nesouhlasíme. Nyní prozkoumáme důvody, které ÚOHS vedly ke změně stanoviska. Ministerstvo dopravy musí nyní v každém případě zajistit bezproblémový provoz registru vozidel a neobtěžovat lidi dalšími problémy s touto veřejnou službou. Pokud bude nutné uzavřít dočasně smlouvu se současným provozovatelem registru, pak musíme jednat o zlevnění provozu na nezbytně nutnou dobu, než registr převezme nový subjekt,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Ministerstvo dopravy vypsalo otevřené výběrové řízení na provozovatele Centrálního registru vozidel koncem dubna. Do soutěže se přihlásilo sedm uchazečů, kteří nabídli ceny v intervalu od 35 do 100 milionů korun bez DPH, což bylo výrazně méně než 143 milionů korun stanovených ministerstvem jako maximální cena.

Zpět na výpis článků