Ministerstvo dopravy obohatilo svůj vozový park o elektromobil od společnosti ČEZ

Ministerstvo dopravy obohatilo svůj vozový park o elektromobil od společnosti ČEZ
8. 9. 2015Média a tiskové zprávy

Ministerstvo dopravy obohatilo svůj vozový park o elektromobil od společnosti ČEZ

Ministr dopravy Dan Ťok převzal dnes dopoledne elektromobil značky Nissan LEAF od společnosti ČEZ. Vozidlo, které úřad získal na dobu tří let, slavnostně předal člen představenstva a ředitel divize obchod a strategie ČEZ Pavel Cyrani.

V porovnání se zeměmi západní Evropy je rozvoj elektromobility v České republice teprve na začátku. Ministerstvo dopravy se aktivně zapojuje do přípravy Národního akčního plánu čisté mobility, který pracuje s vizí 250 tisíc elektromobilů na českých silnicích do roku 2030 a s cílem vybudovat 1300 dobíjecích míst do roku 2020. Jednou z objektivně největších překážek rozvoje elektromobility je totiž omezený dojezd elektromobilů. Eliminovat tento problém lze právě vybudováním dostatečně husté sítě veřejných dobíjecích stanic.

„Pro města jsou elektromobily vhodným ekologickým dopravním prostředkem, který má smysl podporovat. Z evropských dotací je nyní dokonce možné získat peníze na nové dobíjecí stanice. Na ministerstvu využijeme elektromobil například pro rozvážení pošty po Praze nebo na krátké cesty do nejbližšího okolí,“ řekl při předávání vozu ministr dopravy Dan Ťok.

„Velice si vážíme toho, že právě Ministerstvo dopravy České republiky jako garant celého odvětví podpoří projekt Elektromobilita ČEZ a současně jde v propagaci elektromobility příkladem i dalším subjektům z oblasti státní správy,“ uvedl Pavel Cyrani.

Navzdory nesporným přínosům, plynoucím z využívání elektromobilů, mají potenciální zájemci o jejich koupi často o těchto vozidlech nedostatečné, až mylné informace. K lepší osvětě může napomoci právě zvýšená míra využívání tohoto typu vozidel státní správou a samosprávou. I z tohoto důvodu se rozhodlo Ministerstvo dopravy využít nabídky společnosti ČEZ, stejně jako v minulosti ministerstva životního prostředí, průmyslu a obchodu nebo práce a sociálních věcí.

Zpět na výpis článků