Ministerstvo dopravy se vrací k běžnému provozu. Standardní služby mají nabídnout i další úřady

Ministerstvo dopravy se vrací k běžnému provozu. Standardní služby mají nabídnout i další úřady
20.4.2020Tiskové zprávy

Od pondělí 20. dubna 2020 se Ministerstvo dopravy vrací k běžnému provozu. Činnost ministerstva byla v předchozích týdnech omezena vinou opatření v boji proti šíření koronaviru. Ke své činnosti se vrací i další orgány státní správy, například městské a obecní úřady. Lidem se doporučuje kontaktovat pracovníky úřadů elektronicky či telefonicky, při osobním styku jsou zavedena zvýšená hygienická opatření.

Ministerstvo dopravy se vrací k běžnému provozu.  Standardní služby mají nabídnout i další úřady
Obnovení provozu ministerstvům, úřadům a dalším orgánům státní správy nařídilo Ministerstvo zdravotnictví. Od pondělí tedy mohou občané kontaktovat úřady a vyřídit si běžné úřední záležitosti. V oblasti dopravy se toto uvolnění týká především dopravně-správních agend v obcích s rozšířenou působností (ORP), jako je vydávání řidičských průkazů, profesních průkazů nebo vyzvedávání registračních značek.

Ministerstvo vnitra vydalo doporučení, aby občané upřednostňovali hlavně elektronický (datová schránka, email) a telefonický kontakt. Před osobním dostavením se na úřad je lidem doporučeno, aby zatelefonovali na úřad a ověřili, zda je případná osobní účast nutná a pokud ano, aby si sjednali schůzku na konkrétní čas a zabránili tak přílišnému shlukování lidí v prostorách úřadů. Úřady by také měly zajistit před budovami schránky, do kterých lidé své vyplněné žádosti a formuláře vhodí a omezí tak ještě více osobní kontakt. 

Při osobním styku platí na úřadech zvýšená hygienická opatření. Ta se týkají udržování osobní vzdálenosti dvou metrů, zabránění shlukování klientů na chodbách a povinnosti pro úředníky a občany nosit roušky. Při fotografování na doklad je povoleno roušku sundat. Všem občanům doporučujeme sledovat internetové stránky jednotlivých úřadů a před osobní návštěvou si s daným úředníkem sjednat po telefonu schůzku na konkrétní čas.

Kontakty na Ministerstvo dopravy

Odkaz na doporučení Ministerstva vnitra

 
Zpět na výpis článků