Ministerstvo uzavře smlouvu s novým dodavatelem registračních značek, stát ušetří přes 100 milionů

Ministerstvo uzavře smlouvu s novým dodavatelem registračních značek, stát ušetří přes 100 milionů
28.11.2016Tiskové zprávy

Ministerstvo dopravy uzavře smlouvu s novým dodavatelem registračních značek. Společnost SPM – Security Paper Mill, která v otevřené soutěži zvítězila, začne značky dodávat zhruba do tří měsíců od podpisu smlouvy. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zamítl návrh společnosti Hicon, která chtěla předběžným opatřením smlouvu s novým dodavatelem zakázat. Nyní tedy uzavření smlouvy nic nebrání.

Ministerstvo uzavře smlouvu s novým dodavatelem registračních značek, stát ušetří  přes 100 milionů
„Jsem rád, že můžeme uzavřít smlouvu a po letech ukončit monopol na výrobu registračních značek. Tuto službu nebyl žádný z mých předchůdců schopen vysoutěžit. Díky tendru přitom za běžnou tabulku budeme platit 45 korun místo současných 77 korun. V příštích čtyřech letech tak ušetříme více než 100 milionů korun,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.  
 
Hodnotící komise ministerstva dopravy vybrala jako vítěze tendru na dodavatele registračních značek společnost SPM – Security Paper Mill, a. s., která nabídla v tendru nejnižší cenu. Pokud bude soutěž úspěšně uzavřena, bude vítězná společnost dodávat státu registrační značky po dobu čtyř let. Cena je závazná po celé toto období.
 
Tendru se zúčastnily firmy SAMDI, s.r.o., SPM – Security Paper Mill, a. s., ELTODO, a. s., a státní podnik Státní tiskárna cenin. Hodnotící komise žádnou nabídku nevyřadila, vybrala společnost s nejnižší cenovou nabídkou. Žádný z účastníků soutěže nepodal námitky vůči zadávací dokumentaci.
 
Cílem soutěže byla finanční úspora a také ukončení dlouholetého monopolu na tuto významnou veřejnou zakázku. Na vypsání soutěže ministerstvo spolupracovalo s externí právní kanceláří a poradcem z oboru.
 
Zpět na výpis článků
Související články