Ministerstvo dopravy v rámci dne otevřených dveří navštívilo 1524 lidí

Ministerstvo dopravy v rámci dne otevřených dveří navštívilo 1524 lidí
17.11.2015Tiskové zprávy

Ministerstvo dopravy v rámci dne otevřených dveří navštívilo 1524 lidí

Ministerstvo dopravy v rámci dne otevřených dveří dnes navštívilo rekordních 1524 lidí. Akce se zúčastnil také ministr dopravy Dan Ťok, který návštěvníky přivítal.

„Byli jsme jediný vládní úřad, který dnes nezrušil den otevřených dveří a v den výročí 17. listopadu budovu otevřel občanům. Jsem rád, že si jich tolik našlo na ministerstvo cestu. Letošní vzpomínka na listopadové události se odehrává v napjaté atmosféře po teroristických útocích ve Francii. Myslím ale, že právě v těchto dnech je důležité si říci: Žijme tak, jak žijeme – a nenechejme si otrávit sváteční ani všední dny tím, že bychom se báli,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Pro návštěvníky byla připravena prohlídková trasa, která jim ukázala nejzajímavější místa z historie obrovského nábřežního komplexu. Návštěvníci si vyzkoušeli také otáčivý simulátor BESIPu převrácení auta na střechu a seznámili se s právě probíhající kampaní zaměřenou na bezpečnost na silnicích a reflexní prvky.

Prohlídková trasa zavedla návštěvníky do kanceláře ministra dopravy, unikátního podzemního krytu či prostor bývalého soukromého bytu ministrů, který později využíval i generální tajemník ÚV KSČ Gustáv Husák.

Zpět na výpis článků