Ministerstvo dopravy zajistí provoz Centrálního registru vozidel i po skončení současné smlouvy

Ministerstvo dopravy zajistí provoz Centrálního registru vozidel i po skončení současné smlouvy
31.8.2015Tiskové zprávy

Vláda dnes vzala na vědomí prodloužení stávajícího kontraktu na provoz Centrálního registru vozidel (CRV) se současným dodavatelem na maximálně 18 měsíců za zhruba 45 milionů korun. Ministerstvo tak reaguje na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, které zrušilo z formálních důvodů zakázku na levnější provoz registru vozidel.

„Ministerstvo se proti verdiktu odvolá v následujících dnech k předsedovi antimonopolního úřadu. Do doby, než bude o soutěži rozhodnuto, ale musí zajistit bezproblémové fungování registru. Přechodné období bude na nezbytně dlouhou dobu, než bude možné uzavřít smlouvu s vítězem tendru. Věřím, že se nám nakonec podaří zlevnit provoz registru o desítky milionů korun, jak jsme chtěli,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Ministerstvo dopravy musí zajistit fungování aplikace CRV bez výpadku, který by mohl být zapříčiněn situací, kdy nebude smluvně provoz zajištěn. Vzhledem k tomu, že současná smlouva je uzavřena do 28. září 2015, musí ministerstvo zajistit provoz registru po přechodné období od skončení účinnosti smlouvy se stávajícím dodavatelem do doby převzetí provozu novou firmou.

Řešením je zadání veřejné zakázky v jednacím řízení bez uveřejnění se stávajícím dodavatelem, odůvodněné krajně naléhavým případem, který zadavatel svým jednáním nezpůsobil, a to na nezbytně nutnou dobu, než dojde k převzetí provozu CRV novým subjektem vybraným na základě otevřeného zadávacího řízení. V loňském roce ministerstvo za provoz CRV zaplatilo přes 43 milionů korun. Nově navržená cena za provoz služby tak představuje výraznou úsporu.

Ministerstvo dopravy vypsalo otevřené výběrové řízení na provozovatele Centrálního registru vozidel koncem dubna. Do soutěže se přihlásilo sedm uchazečů, kteří nabídli ceny za tříletý provoz registru v intervalu od 35 do 100 milionů korun bez DPH, což bylo výrazně méně než 143 milionů korun stanovených ministerstvem jako maximální cena. Vítězem se stala společnost O2, která by registr provozovala za 40 milionů korun.

Zpět na výpis článků