Ministr Dan Ťok: Platy a odměny na ministerstvu dopravy jsou veřejné, k dispozici budou i uhrazené f

Ministr Dan Ťok: Platy a odměny na ministerstvu dopravy jsou veřejné, k dispozici budou i uhrazené f
24.2.2015Média a tiskové zprávy

Ministerstvo dopravy zveřejňuje platy a odměny svých vedoucích pracovníků za uplynulé čtyři roky. V rámci otevřenosti budou také v následujících týdnech zveřejněny všechny zaplacené faktury za letošní a postupně i za dřívější roky. Veškerá otevřená data budou k dispozici na www.mdcr.cz.

„Lidé mají mít možnost se podívat, jaké platy a odměny dostávají vedoucí zaměstnanci ministerstva dopravy. Stejně jako úřad vlády nebo některá další ministerstva zveřejňujeme, kolik peněz dostali za svou práci náměstci, vrchní ředitelé a ředitelů odborů. Aby bylo možné porovnat jednotlivá léta, zveřejnili jsme čtyři uplynulé roky, za kterých se vystřídalo sedm ministrů dopravy,“ říká ministr Dan Ťok.

V tabulce (ke stažení zde) jsou kromě měsíčního platu vedoucích pracovníků také uvedeny odměny placené ministerstvem a případně odměny, které byly hrazeny z Operačního programu Doprava. Tabulka také obsahuje informaci o počtu odpracovaných měsíců na ministerstvu.

„Nyní ještě připravujeme ke zveřejnění otevřená data z celého resortu dopravy. Obdobně jako na ministerstvu financí dáme veřejně k dispozici přehledy faktur za letošní a postupně i za minulé roky,“ dodává ministr dopravy.

Zveřejnění otevřených dat plánuje ministerstvu dopravy začátkem března, kdy bude mít od svých podřízených organizací všechny potřebné údaje.

Zpět na výpis článků