Ministr Kremlík: S dopravními značkami STOP-PROTISMĚR nechceme šetřit

Ministr Kremlík: S dopravními značkami STOP-PROTISMĚR nechceme šetřit
7.6.2019Média a tiskové zprávy

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo další fázi instalace dopravního značení STOP-PROTISMĚR na vybrané dálniční nájezdy. První sadu 18 značek silničáři rozmístí ještě tento pátek, do 14. června pak budou značky umístěny na dalších 12 úseků. V současné době je vytipováno až 150 lokalit pro instalaci, ŘSD je připraveno osazovat 30 značek měsíčně.

Ministr Kremlík: S dopravními značkami STOP-PROTISMĚR nechceme šetřit
„Umístění značek STOP-PROTISMĚR je výsledkem společného jednání s ministrem Hamáčkem a dalšími zainteresovanými stranami u kulatého stolu, kde jsme se dohodli na postupu osazování. Po měsíci máme hmatatelný výsledek. Pokud by tato značka měla zachránit jeden lidský život, pak má smysl,“ uvedl ministr dopravy Vladimír Kremlík, který byl osobně přítomen instalaci značky STOP-PROTISMĚR na EXITU 14 dálnice D5.

„Značky STOP-PROTISMĚR jsou umisťovány napříč celou dálniční sítí. Další úseky, na které budeme značky umisťovat, budou podobně rozprostřeny po celé republice," dodal mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Návrhy úseků vychází z rozborů dopravních nehod na dálnicích z důvodu jízdy řidiče v protisměru v letech 2018 i 2019 a tam, kde bylo možné určit konkrétní nájezd, kterým řidič do protisměru vjel.  

Nové instalované značení má zvýraznit to, že řidič vjíždí nebo se dostává do protisměru v nájezdu na dálnici, což je jedna z nejnebezpečnějších situací, která se může na dálnici stát. Právě dálniční nájezdy jsou nejrizikovějším místem, a proto značky budou umisťovány tam. S podobným dopravním značením se mohou řidiči setkat na dálnicích i v sousedních státech, konkrétně v Rakousku a na Slovensku, dále i v Chorvatsku a Slovinsku. 
     WhatsApp-Image-2019-06-07-at-13-06-16-(1).jpeg
Zpět na výpis článků