Ministr Kremlík: Uděláme maximum, aby případné kolony na dálnicích netrvaly dlouho

Ministr Kremlík: Uděláme maximum, aby případné kolony na dálnicích netrvaly dlouho
25.6.2019Média a tiskové zprávy

Letošní prázdniny budou opět ve znamení oprav dálnic a silnic I. třídy. Nejsložitější situace bude na dálnici D1, kde se současně modernizuje pět úseků. Řidiči mířící na dovolenou po nejvytíženější české dálnici proto musejí počítat s případnými komplikacemi v podobě hrozících kolon a dbát na dodržování pravidel bezpečného provozu.

Ministr Kremlík: Uděláme maximum, aby případné kolony na dálnicích netrvaly dlouho
V případě, že dojde ke komplikacím a provoz na dálnici zastaví nehoda, okamžitě zasahují složky Integrovaného záchranného systému. Jejich prioritou je vyprostit posádky aut uvězněných ve stojících vozidlech, což v případě potřeby probíhá v součinnosti s Ředitelstvím silnic a dálnic", říká ministr dopravy Vladimír Kremlík.

Mohou ovšem nastat i situace, kdy kolona nevznikla z důvodu nehody. V takovém případě je prioritou, aby netrvaly dlouho. „Řidiči zároveň musí vědět, co se stalo, že probíhá řešení a přibližný odhad času, kdy se kolona rozjede“, dodává ministr Kremlík. Informace o vzniklých mimořádných událostech proto budou nově uváděny na tabulích sloužících pro provozní informace. S případnou kolonou by řidiči měli dopředu počítat a mít dostatečné množství pohonných hmot (minimálně polovinu nádrže), dále by s sebou měli mít pravidelně užívané léky, dostatečné množství vody a jídla, nabíječku na telefon, baterku a pro děti bezpečnou hračku a polštář.

Co-mit-v-aute-pro-pripad-kolony-svitilna.jpg


V případě problémů se mohou řidiči obrátit na Asistenční službu ŘSD, kterou je možné přivolat prostřednictvím bezplatné telefonní linky 800 280 281. Aktuální dopravní informace jsou k dispozici na webu dopravniinfo.cz.
 
Stáhněte si:
Zpět na výpis článků
Související články