Ministr Ťok jednal se starosty Berouna a Králova Dvora o zklidnění dopravy

Ministr Ťok jednal se starosty Berouna a Králova Dvora o zklidnění dopravy
23.8.2016Média a tiskové zprávy

Ministr dopravy Dan Ťok dnes navštívil Beroun a jednal se starosty měst Beroun a Králův Dvůr o dopravní situaci v aglomeraci. Ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic bude s oběma městy úzce koordinovat plán oprav, které se výhledově týkají dálnice D5. V zájmu dalšího zklidnění dopravní situace v souměstí zváží ministerstvo dopravy vyjmutí dálnice D5 v prostoru Beroun – Králův Dvůr ze zpoplatnění dálniční známkou.

Zástupci obou měst ocenili, že oproti dřívějšku stát v poslední době uvolňuje významné finanční prostředky na opravy a údržbu zanedbaných komunikací. Dálnice D5 patří mezi nejvytíženější dopravní tepny v zemi a některé její části se již dostaly do posledního cyklu své životnosti. „Musíme dohnat dluh z minulých let, kdy se obnova dálniční sítě hodně zanedbala. Do oprav proto nyní systematicky investujeme. Bohužel druhá strana mince je, že řidiči často trpí v uzavírkách. Cílem je, abychom plány oprav co nejvíce s městy a kraji koordinovali a dopady na řidiče tak alespoň omezili,“ uvedl ministr Ťok.

Hlavní fáze oprav na D5 v okolí Berouna je již ukončena. Stavbaři oproti původně plánovanému termínu zkrátili o šest týdnů práce na dalším opravovaném úseku D5 mezi Cerhovicemi a Mýtem. Tento úsek je tedy od 19. srpna též bez omezení a doprava je vedena ve dvou jízdních pruzích v obou směrech.

Ministr Ťok dnes se starostou Berouna Ivanem Kúsem a starostou města Králova Dvora Zdeňkem Vychodilem řešil rovněž otázku dalšího zklidnění automobilové dopravy v aglomeraci. „Obecně jsem zastáncem toho, aby řidiči i pro místní dopravu využívali dálnici, pokud je v bezprostřední blízkosti. Motoristům bychom v tom neměli klást překážky, takže vážně zvažuji rozšíření výjimek ze zpoplatnění pro osobní auta, která by se týkala právě i dálnice D5 u Berouna,“ řekl Ťok.

Zpět na výpis článků