Ministr Ťok v Bruselu hájil zájmy českých silničních dopravců a podpořil liberalizaci železniční dop

Ministr Ťok v Bruselu hájil zájmy českých silničních dopravců a podpořil liberalizaci železniční dop
13.3.2015Média a tiskové zprávy

Ministr dopravy Dan Ťok se dnes v Bruselu zúčastnil zasedání Rady EU ve formátu ministrů dopravy. Ministr Ťok na jednání aktivně hájil zájmy českých silničních dopravců, a to zejména před negativními dopady nově zavedené německé minimální mzdy. Současně kritizoval podobné snahy některých dalších členských států. V rámci diskusí k IV. železničnímu balíčku podpořil ministr Ťok zavádění liberalizačních opatření.

V otázce minimální mzdy, jejíž dodržování po zahraničních dopravcích na svém území vyžaduje Německo a některé další členské státy o jejím zavedení uvažují, se ministr dopravy Dan Ťok opětovně postavil za české dopravce. „Situace, kdy Evropská unie na jednu stranu v zájmu vyššího hospodářského růstu podporuje rozvoj dopravní infrastruktury, na druhou stranu však nechá některé členské státy zavádět restriktivní opatření, která omezují dopravce a fungování jednotného trhu, je nepřijatelná," řekl ministr dopravy.

Dalším bodem programu Rady pro dopravu byla problematika IV. železničního balíčku. V rámci diskuse k tématu otevírání trhu železniční dopravy podpořil ministr Ťok zavádění liberalizačních opatření, která vedou ke zvyšování úrovně poskytovaných služeb a větší spokojenosti cestujících.

Zpět na výpis článků