Ministr Ťok se setkal se svým korejským protějškem Kang Ho-inem

Ministr Ťok se setkal se svým korejským protějškem Kang Ho-inem
30.8.2016Média a tiskové zprávy

Ministři jednali o spolupráci v oblasti moderních technologií a vysokorychlostních tratí.

Ministr Ťok se setkal se svým korejským protějškem Kang Ho-inem

Ministr dopravy Dan Ťok se dnes setkal s ministrem územního rozvoje, infrastruktury a dopravy Korejské republiky, Kang Ho-inem. Tématy jednání byla dopravní infrastruktura, zájem korejských firem o projekty v ČR, jako je např. železniční spojení centra Prahy s letištěm a Kladnem, výstavba úseků dálnic s využitím metody PPP, spolupráce v oblasti vysokorychlostních tratí a inteligentních dopravních systémů (ITS) a spolupráce v rámci mezinárodních organizací. Na závěr jednání obě strany podepsaly memorandum, týkající se spolupráce ČR a Koreje v oblasti železniční dopravy.

„Korejská strana nabídla České republice i ostatním členským státům V4 poskytnutí svých kapacit a předání praktických zkušeností z oblasti výstavby vysokorychlostních tratí. Zároveň projevili zájem na projektu propojení centra Prahy s letištěm Václava Havla a o dostavbu dálnice D4 s využitím metody PPP. Ujistil jsem pana ministra, že pro oba projekty bude vyhlášeno otevřené výběrové řízení s rovnými podmínkami,“ řekl k setkání ministr dopravy Dan Ťok.

Jednání se uskutečnilo v rámci pracovní cesty ministra Kang-Ho-ina do České republiky. Korejský ministr se setká také s představiteli SŽDC a Českého Aeroholdingu.

Zpět na výpis článků