Ministr dopravy Prachař jednal s hornorakouským hejtmanem Pühringerem

Ministr dopravy Prachař jednal s hornorakouským hejtmanem Pühringerem
26.8.2014Tiskové zprávy

V úterý 26. srpna se na velvyslanectví Rakouské republiky sešel český ministr dopravy Antonín Prachař s hejtmanem Horního Rakouska Josefem Pühringerem. Společně jednali o silniční i železniční dopravní infrastruktuře a hovořili rovněž o významu vzájemných obchodních vztahů.

„Potvrdili jsme si ambiciózní plán, že skončíme s výstavbou dálnice D3 před Českými Budějovicemi v roce 2018 a dokončíme napojení našich dvou strategických komunikací do roku 2021. Dotkli jsme se rovněž otázky uzavření mezistátní smlouvy mezi Českou republikou a Rakouskem, což je sice formální, ale nutný krok pro to, aby nikdy v budoucnu nebylo zpochybněno místo napojení těchto komunikací,“ řekl na tiskovém brífinku ministr Prachař.

Hornorakouský hejtman zejména ocenil, že došlo k potvrzení dohody o napojení D3 a rakouské dálnice S10 v roce 2021, což je pro Rakousko velmi důležité. Ministr dopravy a hejtman hovořili rovněž o železničním spojení České Budějovice – Summerau. Česká část do Českých Budějovic by měla být hotová v roce 2018 a potom by se mělo pokračovat dál směrem k hranici. „Jsem nesmírně rád, že výstavba bude pokračovat, protože rozvoj dopravní infrastruktury je klíčový pro spolupráci a integraci mezi našimi zeměmi,“ řekl Josef Pühringer.

Zpět na výpis článků