Ministr dopravy vybral nového generálního ředitele ŘSD, bude jím Jan Kroupa

Ministr dopravy vybral nového generálního ředitele ŘSD, bude jím Jan Kroupa
8.12.2014Tiskové zprávy

Novým generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se stane Jan Kroupa. Ministr dopravy Dan Ťok ho jmenoval do funkce s účinností od středy 10. prosince. Jeho základním úkolem bude stabilizovat situaci v této klíčové podřízené organizaci ministerstva, rozběhnout stavby, které měly administrativní problémy, a nastavit transparentní způsob zadávání veřejných zakázek.

Jmenováním nového generálního ředitele ŘSD udělal Ťok krátce po nástupu do ministerské funkce důležitý krok ke stabilizaci ŘSD. Vsadil přitom na člověka, který se v organizaci už dříve osvědčil jako odborník. „Pan Kroupa je člověk, který se nebude muset se situací seznamovat. Může hned druhý den začít fungovat. Chci od něj, aby se co nejrychleji rozběhly stavby, které měly administrativní problémy. Dalším klíčovým úkolem je nastavit transparentní způsob zadávání veřejných zakázek. To znamená plnou otevřenost, zveřejňování smluv a do budoucna i nabídek. A jako třetí věc od něj chci, aby připravil materiál, který bude mapovat, jak jsme připraveni na další zakázky a projekty, tak abychom zlepšili přípravu staveb,“ řekl ministr Dan Ťok.

Jan Kroupa (35) na ŘSD nastoupil už během studia stavební fakulty ČVUT v roce 2004, kde vystudoval obor Konstrukce a dopravní stavby. V organizaci naposledy působil jako ředitel Závodu Praha. Na starosti měl přípravu a realizaci důležitých staveb, včetně modernizace dálnice D1. „Chtěl bych navázat na práci, která se na ŘSD dříve udělala. Byť dost v minulosti mělo problémy a spousta dobrých lidí odešla, jsem pořád přesvědčen o tom, že je tu spousta odborníků, kteří ŘSD posunou dál, a na těch chci stavět,” doplnil nově jmenovaný generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Zpět na výpis článků