Na silnici I/44 se kolem Bludova už jezdí po obchvatu

Na silnici I/44 se kolem Bludova už jezdí po obchvatu
21.12.2023Tiskové zprávy

Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovozňuje obchvat města Bludov na silnici I/44. Stavba je jednou z částí kapacitního napojení Šumperska na dálnici D35. V rámci stavby bylo mimo jiné postaveno 21 mostů o celkové délce 1,2 kilometru a dvě mimoúrovňové křižovatky.

Na silnici I/44 se kolem Bludova už jezdí po obchvatu
„Silniční obchvat obce Bludov na Šumpersku leží na hlavním tahu silnice I/44, který vede ze střední části Olomouckého kraje do turisticky atraktivních Jeseníků a dále do Polska. Obcí Bludov denně projíždí až 14 tisíc aut, což znamená značné zatížení pro obyvatele obce nejenom z hlediska bezpečnosti provozu, ale také z pohledu zhoršeného životního prostředí co do hlučnosti a prašnosti,. Díky novému obchvatu se jim nyní výrazně uleví,“ uvedl ministr dopravy Martin Kupka.
 
Napojení města Šumperk na dálnici D35 prostřednictvím kapacitní čtyřpruhové komunikace se skládá z pěti staveb. Aktuálně jsou tři z nich již v provozu, u zbývajících dvou probíhá investorská příprava.
 
„Jedná se o čtyřpruhovou, směrově rozdělenou komunikaci, která je v celé své délce vedena mimo zastavěné území a výrazně tak přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu mezi městy Zábřeh a Šumperk. Stavba byla oproti původnímu termínu urychlena o měsíc. Celý obchvat Bludova bude zkompletován v příštím roce, kdy zprovozníme stavbu I/11 Postřelmov – Chromeč, která obchází Bludov z jihozápadu. V delším horizontu je v plánu také obchvat Šumperka, aktuálně na stavbu zpracováváme technickou studii,“ představil nový obchvat generální ředitel ŘSD Radek Mátl.
 
I/44 Bludov, obchvat
  • délka: 5,6 km
  • kategorie: S 21,5/100
  • počet všech stavebních objektů: 130
  •  zhotovitel: Strabag, M – Silnice
  • cena stavby dle smlouvy: 2 323 mil. Kč bez DPH
  • termín realizace: 2021 – 2023
  • vizualizace stavby: I/44 Bludov, obchvat
 
Ředitelství silnic a dálnic aktuálně realizuje celkem 242,7 kilometrů nových staveb. Jedná se o 184,1 km dálnic a 58,6 km silnic I. třídy. Ve výběrovém řízení se nachází dalších 110 km dálnic a silnic I. třídy.  Kompletní přehled všech připravovaných i realizovaných staveb naleznete v interaktivní mapě na webu www.rsd.cz
Zpět na výpis článků
Související články