Nová dálnice zrychlí propojení České a Slovenské republiky

Nová dálnice zrychlí propojení České a Slovenské republiky
26.9.2016Tiskové zprávy

Hlavními tématy jednání české a slovenské delegace ministerstev dopravy v Bratislavě bylo spojení mezi Hulínem a Púchovem a spolupráce v oblasti železniční infrastruktury.

Nová dálnice zrychlí propojení České a Slovenské republiky

Český ministr dopravy Dan Ťok se setkal se státním tajemníkem slovenského ministerstva dopravy Viktorem Stromčekem v rámci mezivládních konzultací české a slovenské vlády.

V silniční infrastruktuře je prioritou spojení D49/ R6 Hulín – Púchov mezi hlavními dálničními tahy obou států, jakož i napojení D3/R5– D48/I/11 Frýdek-Místek – Jablunkov – Žilina," řekl po jednání ministr dopravy Dan Ťok. Obě strany přivítaly udělení výjimky z řízení EIA, které urychlí čerpání evropských fondů pro realizaci projektu výstavby dálnice D49 v úseku Hulín – Fryšták.

V železniční dopravě je snaha neustále zvyšovat kulturu poskytovaných služeb veřejnosti, zabezpečovat rychlejší cestování a přispívat k většímu využívání veřejné dopravy. "K tomuto cíli má napomoct i plánovaná modernizace železničního spojení v úseku Břeclav – Kúty – Bratislava – Štúrovo," dodal Ťok.

Česká a slovenská vláda mají také zájem na prohlubování spolupráce v oblasti železničního propojení v regionu Brno – Vídeň – Györ/ Bratislava – Budapešť, které je jednou z priorit slavkovského trialogu. Vlády budou nadále klást zvláštní důraz na podporu společných projektů v rámci přeshraniční spolupráce v oblasti silniční a železniční infrastruktury mezi ČR a SR, aby svým občanům zabezpečily pohodlnější cestování. 

Zpět na výpis článků