Nová letecká linka ze Šanghaje do Prahy podpoří vztahy mezi ČR a Čínou

Nová letecká linka ze Šanghaje do Prahy podpoří vztahy mezi ČR a Čínou
10.6.2016Tiskové zprávy

Spolupráce České republiky a Číny v oblasti letecké dopravy vstoupí do další etapy. K otevření už druhého přímého leteckého spojení mezi oběma zeměmi, ze Šanghaje do Prahy, dojde už od 23. června. Jen o pár týdnů později se z dosud výjimečných charterových letů z Čcheng-tu do Prahy stane pravidelná linka. Ministr dopravy Dan Ťok za účelem dojednání detailů těchto leteckých spojení společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou ve středu 15. června odcestuje do Číny.

Čínský letecký dopravce Hainan Airlines provozuje pravidelnou linku mezi Pekingem a Prahou třikrát týdně v každém směru (pondělí, středa, pátek) od 23. září 2015. Společným úspěchem obou zemí nyní bude otevření dalšího přímého leteckého spojení obou zemí, ze Šanghaje do Prahy. Zahájení přímých, pravidelných letů dopravcem China Eastern Airlines, je plánováno na 23. června. Na přelomu července a srpna pak pravidelné letecké spojení z Čcheng-tu do Prahy začne provozovat společnost Sichuan Airlines, která na ní od letošního února zajišťovala pouze občasné charterové lety. „S Čínou v posledních měsících výrazně posilujeme obchodní spolupráci a zároveň stoupá zájem čínských turistů o Prahu. Chceme připravit co nejlepší podmínky pro letecké dopravce, aby usnadňovali spojení mezi čínskými metropolemi a Českou republikou,“ uvedl ministr Dan Ťok.

Do Číny ministr Dan Ťok letí také za účelem upřesnění podrobností Memoranda o porozumění a spolupráci v leteckém sektoru mezi Ministerstvem dopravy České republiky a Úřadem pro civilní letectví Číny. K jeho podpisu by mělo dojít v září v Praze. „Rádi bychom v čínském prostředí prosadili naši nabídku tzv. A-Z řešení pro rozvoj čínského všeobecného letectví. Naší ambicí je vstup českých výrobců malých letadel na čínský trh a zavedení systému provozování těchto sportovních letadel v Číně,“ dodal ministr Ťok.

Zpět na výpis článků