Nový ministr dopravy Antonín Prachař převzal úřad

Nový ministr dopravy Antonín Prachař převzal úřad
30.1.2014Tiskové zprávy

Nový ministr dopravy Antonín Prachař převzal úřad

Premiér Bohuslav Sobotka uvedl do úřadu nového ministra dopravy Antonína Prachaře. Oficiální akt se uskutečnil ve čtvrtek 30. ledna.

Ministr dopravy při nástupu nastínil své strategické priority a zmínil aktuální úkoly, které jej od první chvíle v resortu čekají.

„Prioritou je výstavba infrastruktury. Jsme tranzitní země a přes nás by se měla odvíjet podstatná část tranzitu, protože je to příjem do státního rozpočtu. Naše dálniční i železniční síť není napojena na hlavní evropskou síť a spousta dodavatelů nás objíždí. Na to se musíme soustředit a vypsat příslušná výběrová řízení,“ uvedl ministr Prachař.

Nastupující ministr upozornil, že se chce seznámit s přípravou dostavby dálnic a učinit vše proto, aby stavební práce mohly co nejdříve pokračovat.

Mezi okamžité vládní úkoly zařadil legislativní analýzu. „Potýkáme se se změtí zákonů a první úkol ze zasedání vlády je prověrka legislativního procesu, analýza toho, co v legislativním plánu je, analýza toho, co z něho chceme vyhodit ven a na druhou stranu toho, co bychom tam v dohledné době velmi rádi dali,“ sdělil ministr.

Neodkladná je ještě příprava další etapy pro výběr mýta od roku 2016. „Do deseti dnů musíme předložit vládě materiál týkající se složení řídícího výboru,“ upozornil Prachař.

Ministr se chce také co nejdříve zabývat situací v klíčové podřízené organizaci Ředitelství silnic a dálnic. Setká se proto s generálním ředitelem ŘSD Pavlem Kočicou a probere s ním aktuální agendu včetně personálních otázek.

Zpět na výpis článků