Nový obchvat u průmyslové zóny Triangl ulehčí dopravě i životnímu prostředí

Nový obchvat u průmyslové zóny Triangl ulehčí dopravě i životnímu prostředí
22.11.2016Tiskové zprávy

Pro řidiče se otevřela nová bezpečnější cesta mezi Mostem a Žatcem na silnici I/27. Celkem 2,6 kilometrů dlouhý obchvat obce Velemyšleves vede přes údolí řeky Chomutovky estakádou, která má v nejvyšším bodě 37 metrů.

Nový obchvat u průmyslové zóny Triangl ulehčí dopravě i životnímu prostředí

"Otevřený obchvat obce Velemyšleves odvede tranzitní dopravu mimo obec, tím významným způsobem sníží dopravní zatížení v obci a zároveň přispěje k větší bezpečnosti a ke zlepšení životního prostředí. Touto stavbou se také zvýší plynulost silničního provozu a zkrátí cestovní doba mezi Mostem a Žatcem," říká ministr dopravy Dan Ťok.

Stávající silnice I/27 je důležitou trasou v rámci sítě silničních komunikací ČR s návazností na mezinárodní silniční síť. Silnice je vedena zhruba ve směru od severu k jihu. Začíná na silnici I/8 v Dubí a pokračuje přes Litvínov, Most, Žatec, Jesenici, Kralovice, Plasy, Kaznějov, Plzeň, Přeštice, a Klatovy až k hraničnímu přechodu Železná Ruda. Část trasy od Plzně na jih je zároveň evropskou komunikací E53.

V severní části, na území Ústeckého kraje, je silnice značně dopravně zatížená, protože spojuje důležitá města jako Litvínov, Most a Žatec. Mezi Mostem a Žatcem kříží silnice I/27 trasu I/7 Praha – Louny – Chomutov – Hora Svatého Šebestiána. Právě v blízkosti křížení obou komunikací je na pozemcích dřívějšího vojenského letiště budována strategická průmyslová zóna Triangle, jedna z největších v celé České republice. Tato lokalita by měla sehrát důležitou roli v rozvoji území a v řešení problematiky nezaměstnanosti v regionu. Zároveň se stane velkým zdrojem i cílem dopravy.
 

 


Data o stavbě 

Hlavní trasa:

  • délka: 2623 m
  • kategorie: S 11,5/80
  • plocha vozovky: 33 901 m2
  • počet stavebních objektů: 28
  • zhotovitel: Sdružení Velemyšleves-obchvat, vedoucí sdružení Silnice Group
  • cena: 560 mil. Kč (bez DPH)
  • zahájení výstavby: 07/2014


 
Zpět na výpis článků