Nový web pomůže při plánování plaveb na vnitrozemských vodních cestách

Nový web pomůže při plánování plaveb na vnitrozemských vodních cestách
29.9.2022Média a tiskové zprávy

Pro vůdce plavidel a obchodní partnery v oblasti logistiky jsou aktuální informace nezbytné pro spolehlivé plánování přepravy a plavby. Zásadní význam má přístup ke statickým a dynamickým informacím, které poskytují aktuální a nepřetržitý přehled o situaci na vodních cestách. Ve spolupráci třinácti evropských zemí proto bylo v posledních letech vytvořeno zcela nové on-line prostředí, které informace poskytuje: EuRIS – Evropské Říční Informační Služby. Systém začal fungovat 29. září a jeho služby jsou zdarma.

Nový web pomůže při plánování plaveb na vnitrozemských vodních cestách
Platforma na adrese www.eurisportal.eu pomůže uživatelům vnitrozemských vodních cest plánovat dobu plavby a připlutí po celé Evropě prostřednictvím uživatelsky přívětivého portálu.

Dříve museli vůdci plavidel prohledávat řadu internetových stránek a informačních zdrojů, aby získali veškeré relevantní informace, zejména pokud cestovali přes hranice. EuRIS nabízí jednotné kontaktní místo pro všechny relevantní informace o plavební dráze a o provozu tím, že kombinuje data ze třinácti zemí na jedné webové platformě.
 

Informace v reálném čase

Vůdci plavidel a další uživatelé mohou kdykoli prohlížet a shromažďovat informace v reálném čase a získat přehled o aktuální dopravní situaci na své plavební trase, čekací době, incidentech nebo omezeních, které ovlivňují dobu a průběh plavby. Mohou také sdílet informace s ostatními, například předpokládaný čas připlutí ETA s přístavy a zákazníky. Tyto informace jsou dostupné v zabezpečeném prostředí, aby byla zaručena ochrana citlivých dat všech uživatelů. 
 

Propojená síť vnitrozemských vodních cest v Evropě

Nová platforma pokrývá hlavní propojenou síť vnitrozemských vodních cest v Evropě. Tato síť zahrnuje sedm hlavních koridorů (Rýn, Dunaj, Labe, Mosela, Dunkirk – Scheldt, Amsterdam – Antverpy – Liège, Amsterdam – Antverpy – Brusel) a mnoho dalších vodních cest.
 
Současná spolupráce zahrnuje následující země: Rakousko, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Francie, Německo, Maďarsko, Lucembursko, Nizozemsko, Rumunsko, Srbsko a Slovensko. Výsledkem spolupráce byl tento společně navržený přeshraniční systém, který je jedinečný svým rozsahem a službami s vysokou přidanou hodnotou.  Tyto státy budou pokračovat ve své partnerské spolupráci s cílem v nadcházejících letech platformu dále rozvíjet v závislosti na potřebách a požadavcích uživatelů.
 
Česká republika na EuRIS poskytuje aktuální informace o splavnosti a plavebním provozu na Labi a na Vltavě až po přehradní hráz Slapy, které plynule navazují na celou evropskou síť vodních cest.
 
Podrobné představení novinářům se v Praze uskuteční 11. října 2022 od 10:00 hodin na přístavišti na nábřeží Ed. Beneše. Prosíme o registraci předem na press@rvccr.cz .





 
Stáhněte si:
Zpět na výpis článků
Související články