Obchvat Chýnova je v provozu, pokračuje tak modernizace silnice I/19

Obchvat Chýnova je v provozu, pokračuje tak modernizace silnice I/19
10.10.2022Tiskové zprávy

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zprovoznilo obchvat Chýnova na silnici I/19. Nová silnice odvádí veškerou tranzitní dopravu mimo město, díky čemuž se výrazně snížila hlučnost i znečištění způsobené automobily.

Obchvat Chýnova je v provozu, pokračuje tak modernizace silnice I/19
„Tento obchvat všem obyvatelům Chýnova velmi zlepší život. Každý, kdo tu kdy projížděl, tak ví, jak komplikovaná doprava zde byla. Denně tu projíždělo 15 tisíc vozidel denně centrem města. To dneškem končí a Chýnovu se výrazně uleví“, řekl ministr Martin Kupka

„Výstavbou obchvatu došlo k odstranění nevhodného vedení trasy silnice z  hlediska směrových i  sklonových parametrů, které již nevyhovovaly aktuálním vysokým dopravním intenzitám. Nová komunikace je výrazně bezpečnější a zajistí vyšší plynulost provozu. Po obchvatu obce Kámen, který byl zprovozněn před dvěma lety, se jedná o další modernizaci silnice I/19, která představuje důležitou komunikaci v jižní části republiky. Další stavbou, kterou na silnici I/19 aktuálně připravujeme, je obchvat Starého Pelhřimova,“ uvedl při zprovoznění stavby generální ředitel ŘSD Radek Mátl.
 
Silnice I/19 propojuje Plzeň, Tábor a Pelhřimov a prostřednictvím silnice I/34 se u Humpolce napojuje na dálnici D1. Druhá část silnice začíná u Havlíčkova Brodu a přes Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě a Bystřici nad Pernštejnem pokračuje až ke Svitávce, kde se napojuje na silnici I/43.
 
Stavba je spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
 
I/19 Chýnov, obchvat
 
Hlavní trasa:
délka: 3,6 km
kategorie: S 11,5/80
počet stavebních objektů: 37
 
zhotovitel: M-Silnice a. s.
nabídková cena: 262 mil. Kč bez DPH
realizace stavby: 2020 – 2022
 
Ředitelství silnic a dálnic aktuálně buduje celkem 243,4 kilometru nových staveb. Jedná se o 148,2 kilometru dálnic a 95,2 kilometru silnic I. třídy.
 
Kompletní přehled všech připravovaných i budovaných staveb naleznete v interaktivní mapě na webu www.rsd.cz.  
Zpět na výpis článků
Související články