Prachař: S Amazonem si budeme jednou týdně vyměňovat informace

Prachař: S Amazonem si budeme jednou týdně vyměňovat informace
5.2.2014Tiskové zprávy

Vedení ministerstva dopravy v čele s ministrem Antonínem Prachařem jednalo se zástupci amerického světového internetového prodejce Amazon, který plánuje v České republice miliardové investice. "Bylo to přátelské a věcné jednání. Dohodli jsme se, že se budeme o postupu projektů Amazonu jednou týdně informovat. Náměstek Kamil Rudolecký už dostal úkol zjistit, v jakém stavu je územní plánování ve Středočeském i Jihomoravském kraji, kde mají sklady Amazonu vzniknout. Základem je totiž schválení územního plánu krajskými zastupitelstvy," řekl po setkání ministr dopravy.

Největší internetový obchod na světě, americký Amazon, plánuje postavit distribuční sklady v Dobrovízi nedaleko Prahy a v Brně. Investice má přinést tisíce pracovních míst. "Pokud se tyto projekty podaří realizovat, plánuje Amazon v České republice zřídit i sídlo pro svůj management," dodal Prachař.

Americká společnost předá ministerstvu dopravy veškerou dokumentaci k plánovaným investicím, vedení resortu bude se zástupci internetového obchodníka řešit především záležitosti, které se týkají potřebné infrastruktury.

Náměstek ministra Kamil Rudolecký, který má na starosti dopravní infrastrukturu, projedná s kraji také časový harmonogram územního schvalování. "S managementem se budeme vzájemně informovat o tom, co je potřeba dořešit a kde můžeme plánované investici pomoci," dodal Prachař.

Se zástupci developerů investora jednal už v minulém týdnu ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš, stavbu obou center podporuje i premiér Bohuslav Sobotka či ministr průmyslu o obchodu Jan Mládek.

Zpět na výpis článků