Ředitelství silnic a dálnic zahajuje výstavbu dálnice D55 v úseku Babice – Staré Město

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje výstavbu dálnice D55 v úseku Babice – Staré Město
23.9.2020Média a tiskové zprávy

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo ve středu 23. září výstavbu dálnice D55 Babice – Staré Město. V současnosti úsekem projede denně v průměru více než 15 tisíc vozidel.

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje výstavbu dálnice D55 v úseku Babice – Staré Město
„Nový dálniční úsek o délce 8,5 kilometru odvede tranzitní dopravu mimo zastavěná území obcí Babice, Huštěnovice a Staré Město, což povede k zlepšení životních podmínek místních obyvatel. Přesun dopravy z dvoupruhové I/55 na čtyřpruhovou D55 zvýší také bezpečnost řidičů, jelikož se odstraní riziko střetů s  protijedoucími vozidly. Nová dálnice přinese samozřejmě také časovou úsporu“, představil přínosy nového dálničního úseku generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Aby bylo možné nový úsek dopravně využívat, je součástí stavby také mimoúrovňová křižovatka Babice ze sousedního připravovaného úseku D55 Napajedla – Babice.

Dálnice D55 vytvoří důležitou komunikaci, jež propojí sídelní oblasti střední, jihovýchodní a jižní Moravy. Zároveň nahradí stávající silnici I/55, jejíž kapacita je již nedostatečná a nevyhovuje současným intenzitám provozu. 

D55 spojí Olomouc s Přerovem, Hulínem a Otrokovicemi, kde bude prostřednictvím dálnice D49 napojeno také krajské město Zlín. Přes úseky kolem Uherského Hradiště, Bzence a Hodonína bude D55 v budoucnu u Břeclavi napojena na dálnicí D2. 

D55 Babice – Staré Město

délka: 8,5 km 
kategorie: R 25,5/120

Zhotovitel: Eurovia, Strabag
Cena stavby dle smlouvy: 2 850 mil. Kč bez DPH
Předpokládané zprovoznění stavby: 12/2023

Vizualizace stavby: D55 Babice - Staré Město

 
Zpět na výpis článků