Resort dopravy uspoří 32,3 milionů korun díky centralizovanému nákupu elektrické energie a zemního p

Resort dopravy uspoří 32,3 milionů korun díky centralizovanému nákupu elektrické energie a zemního p
28.11.2014Tiskové zprávy

Ministerstvo dopravy a jeho resortní organizace uspoří na elektrické energii a zemním plynu v roce 2015 dohromady více než 32,3 milionů korun oproti aktuálním smluvním cenám. Předpokládaný celkový objem elektrické energie pro příští rok je 276 010 MWh s úsporou 30,7 milionů korun. U zemního plynu se jedná o 24 772 MWh a celková úspora činí 1,6 milionů korun. Centralizovaný nákup elektřiny a plynu prostřednictvím aukce na Českomoravské komoditní burze Kladno zajistila jako největší odběratel těchto komodit ze zúčastněných organizací v resortu dopravy Správa železniční dopravní cesty.

 

Do resortního systému centralizovaného zadávání veřejných zakázek se zapojila většina organizací: Centrum dopravního výzkumu, Centrum služeb pro silniční dopravu, Ředitelství vodních cest, Řízení letového provozu, Správa železniční dopravní cesty, Státní fond dopravní infrastruktury, Státní plavební správa i Úřad pro civilní letectví.

Ministerstvo dopravy udělalo krok ke zvýšení efektivity nákupu energií již v roce 2013, kdy dodávky plynu a elektřiny na rok 2014 pro své pražské sídlo pořídilo na komoditní burze a dosáhlo tím v meziročním srovnání úspory více než 3 miliony korun. Letošní centralizovaný nákup energií pro většinu organizací resortu dopravy jen potvrdil, že tento způsob nákupu přináší výrazné úspory a proto bude MD v budoucnu centralizovaně soutěžit i další komodity jako nábytek, počítače či kancelářské potřeby.

Zpět na výpis článků