Řidiči mohou nově využít zprovozněný úsek D4 Skalka – křižovatka II/118

Řidiči mohou nově využít zprovozněný úsek D4 Skalka – křižovatka II/118
4.10.2017Média a tiskové zprávy

Řidiči mohou jezdit po novém úseku dálnice D4 mezi Skalkou a křižovatkou II/118. Pět kilometrů dlouhý úsek, který dnes slavnostně otevřel ministr dopravy Dan Ťok, značně uleví životnímu prostředí i obyvatelům obce Dubenec.

Řidiči mohou nově využít zprovozněný úsek D4 Skalka – křižovatka II/118
Stavba D4 v tomto úseku nahrazuje původní silnici I/4. Nejpodstatnější změnou je rozšíření počtu jízdních pruhů ze dvou směrově nerozdělených na čtyři pruhy směrově rozdělené, díky čemuž je nový úsek výrazně bezpečnější pro řidiče. Odklon silnice navíc uvítají nejvíce občané obce Dubenec, kolem které tvoří úsek dálnice D4 obchvat a nebude tak již nadále nutné jezdit skrz obec.

"Jsem rád, že se ulehčí obcím kolem. Především obyvatelé Dubence si oddechnou. S výstavbou dálnice D4 chceme pokračovat dál prostřednictvím PPP. Nyní probíhá výběrové řízení na poradce, které by mohlo být ukončeno do konce roku. Poradce pak pomůže s výběrem koncesionáře. Na všech pět staveb, kterých se PPP týká, už probíhá projektová  majetkoprávní příprava," řekl při otevření nového úseku ministr dopravy Dan Ťok.

Stavba navazuje na ukončený úsek dálnice D4 v km 41,1 v prostoru křižovatky Skalka. Po této komunikaci je vedena veškerá doprava z Prahy na Strakonice a do Písku. V rámci souboru staveb je připravována přestavba stávající silnice I/4 na moderní čtyřpruhovou dálnici jak na území Středočeského, tak i Jihočeského kraje. Samotný úsek urychlí řidičům cestu o 6 až 10 min podle intenzity provozu. Podle odhadů Ředitelství silnic a dálnic by v roce 2017 mělo úsekem projíždět 13 240 vozidel za den a toto číslo by se mělo zvýšit až na 15 500 vozidel za den v roce 2025.


 Data o stavbě


délka: 4788 m
plocha vozovek: 102 500 m2
počet stavebních objektů: 64
Zhotovitel: Skanska a.s.
Cena stavby dle smlouvy: 417,5 mil Kč (bez DPH)
Termín výstavby: 04/15 – 02/18 (10/17 zprovoznění)

 
Zpět na výpis článků