Řidičům se otevřel úsek dálnice D3 mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem

Řidičům se otevřel úsek dálnice D3 mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem
12.10.2017Tiskové zprávy

Motoristé mohou ode dneška jezdit po dalším novém úseku dálnice D3 Veselí nad Lužnicí - Bošilec. Pět kilometrů dlouhý úsek navazuje na dokončený úsek dálnice mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí. Do doby, než budou dokončeny navazující části dálnice, zůstane tento úsek pro motoristy bez dálničních poplatků.

Řidičům se otevřel úsek dálnice D3 mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem
„Na dálnici D3 jsme letos zprovoznili už druhý úsek. Další dva jsou v realizaci a blízko zahájení je také obchvat Českých Budějovic, ke kterému už máme připravenou dokumentaci. Se stavbou bychom chtěli začít příští rok“, uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

Stavba úseku mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem vyšla na 634,7 milionu korun (bez DPH), což oproti předpokládané ceně stavby ve výši 1,4 miliardy korun (bez DPH) představuje úsporu téměř 54 %. Stavba, kterou realizovalo Sdružení STRABAG – EUROVIA – D3 Veselí – Bošilec, trvala dva a půl roku. Pro řidiče bude úsek průjezdný dnes vpodvečer.

V rámci dálnice D3 je postaven také tříkilometrový úsek u Českých Budějovic mezi Borkem a Úsilným. Řidičům slouží od 27. září.

Aktuálně se v České republice staví 230 kilometrů nových úseků dálnic a silnic I. tříd. Ještě letos a na přelomu příštího roku začne výstavba dalších 152 kilometrů dálnic a silnic I. třídy.Video ze slavnostního přestřižení pásky:
 
 
Zpět na výpis článků