Ročenka dopravy za kovidový rok 2020

Ročenka dopravy za kovidový rok 2020
20.7.2021Tiskové zprávy

Na webu Ministerstva dopravy byla zveřejněna Ročenka dopravy za rok 2020. Ročenka obsahuje podrobné statistické údaje v kovidovém roce 2020. Mezi nejvíce zasaženou oblastí dopravy v České republice patří letectví. Naopak nákladní doprava nezaznamenala výrazný pokles. Počet registrovaných osobních aut překročil šest milionů.

Ročenka dopravy za kovidový rok 2020
Ročenka za rok 2020 (nutné kliknout na českou vlajku, abyste se dostali do samotné ročenky)

V důsledku snížení mobility lidí kvůli opatřením proti šíření koronaviru se pokles projevil nejvýrazněji v letecké dopravě, kde počet odbavených cestujících ve 2. čtvrtletí prakticky "k nule". Opatření se projevily i v nehodovosti - počet obětí meziročně klesl o 16%.

Nákladní doprava nebyla vlivem koronaviru zasažena a to i přesto, že byly uzavřené hranice. Nákladní doprava měla vždy výjimku. Nárůst v přepravních výkonech se projevil hlavně u vozidel registrovaných v ČR.

Z Centrálního registru vozidel vyplývá, že se v roce 2020 počet motorových vozidel registrovaných v ČR opět zvýšil a například počet registrovaných osobních automobilů v roce 2020 překročil již hranici 6 milionů.  

 
Zpět na výpis článků