SŽDC plánuje opravit v příštích pěti letech téměř 400 nádraží celkem za 8,4 miliardy korun

SŽDC plánuje opravit v příštích pěti letech téměř 400 nádraží celkem za 8,4 miliardy korun
29.8.2017Média a tiskové zprávy

Více než stovka nádražních budov projde každý rok stavebními úpravami, celkem Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vynaloží na opravy mezi lety 2017 a 2022 přibližně 8,4 miliardy korun. Uvedli to dnes ministr dopravy Dan Ťok a generální ředitel SŽDC Pavel Surý na společném tiskovém brífinku u příležitosti představení plánu rekonstrukcí a revitalizací nádraží v následujících pěti letech.

SŽDC plánuje opravit v příštích pěti letech téměř 400 nádraží celkem za 8,4 miliardy korun


Již za první rok správy nádraží se podařilo dokončit skoro 150 stavebních akcí za 110 milionů. Nových nádražních budov se tak již dočkali například cestující v Náchodě, Kostomlatech nebo Karlových Varech.

„Podařilo se nám dotáhnout převod nádraží do majetku státu a otevřít tak cestu k větším investicím do zanedbaných budov. Jsem rád, že práce začaly ihned po převodu a první výsledky už jsou vidět. Každý, kdo pravidelně cestuje vlakem, však potvrdí, že nás v této oblasti čeká ještě mnoho práce. Modernizovaných nádraží ale bude v příštích letech rapidně přibývat,“ konstatuje ministr dopravy Dan Ťok. 

V letošním roce jsou v plánu především opravy za bezmála 600 milionů, dalších 45 milionů korun jde na zahájení rozsáhlejších rekonstrukcí sedmi nádraží v Břeclavi, Kuřimi, Hradci Králové, Turnově, Lipníku nad Bečvou, Přerově a Sokolově. Na projektovou přípravu pro necelou sedmdesátku nádraží vynaloží SŽDC 74 milionů korun. „V dalších letech se bude částka na větší stavební akce dále zvyšovat. Připravují se modernizace pražského hlavního nádraží, českobudějovického a také hlavního nádraží v Plzni nebo v Pardubicích,“ říká generální ředitel SŽDC Pavel Surý.

Záznam celého tiskového brífinku:


Celkově za pět let plánuje SŽDC opravit téměř 400 nádraží a 160 kompletně zrevitalizovat, vynaloží na to přibližně 8,4 miliardy korun. Seznam všech nádraží najdete níže ke stažení. 
Stáhněte si:
Zpět na výpis článků
Související články