Pokračují přípravy přesunutí brněnského železničního uzlu k řece

Pokračují přípravy přesunutí brněnského železničního uzlu k řece
22.1.2019Tiskové zprávy

Správa železniční dopravní cesty připravuje rozdělení železničního uzlu Brno na jednotlivé stavby, začínají diskuse nad architektonickým vzhledem nádraží a postup v přípravě Severojižního kolejového diametru. Aktuální stav dnes projednával řídící výbor Železničního uzlu Brno.

Pokračují přípravy přesunutí brněnského železničního uzlu k řece
V rámci jednání, na kterém se představilo nové vedení města Brna, bylo potvrzeno, že všechny zúčastněné strany, tedy MD, SŽDC, SFDI, město Brno i Jihomoravský kraj jednoznačně potvrzují společnou ambici pokračovat v přípravě této stavby ve variantě, kterou loni v květnu schválila centrální komise ministerstva, tedy v odsunuté variantě brněnského železničního uzlu u řeky.

Členové řídícího výboru byli informováni, že v návaznosti na vydané územní rozhodnutí se ze strany SŽDC již připravuje rozdělení celého uzlu na jednotlivé stavby, diskutovala se rovněž otázka přístupu k architektonickému vzhledu osobního nádraží i přednádraží, stejně tak další postup v přípravě Severojižního kolejového diametru. Bylo dohodnuto, že mezi jednotlivými aktéry bude podepsáno memorandum, které vymezí směr a přístup k další vzájemné spolupráci na tomto velmi důležitém dopravním projektu. 
Zpět na výpis článků